Mehmet Hüseyin Nail Anlar (m. h. nail anlar) kimdir?


Mehmet-Huseyin-Nail-Anlarİnternete artık bir telefonla yasak getirebiliyor bazıları. Ekşi Sözlük’te “m. h. nail anlar” başlığı altına yazılan tüm entryler mahkeme kararıyla kaldırıldı. Ardından Yeni Şafak Gazetesi’nin internet sayfasında 2001 yılında Bursa’nın Kestel İlçesi Akçapınar Köyü’nde çekilmiş bir video yayınlandı. O videoda önce dönemin kaymakamı uzun ismi Mehmet Hüseyin Nail Anlar kısa ismi m. h. nail anlar olan kişi görünüyor. Sonra 1 yıl boyunca emek vermiş kursa gitmiş başörtülü kızlar görünüyor ve dönemin İlçe Milli Eğitim Müdürü kızların karşısına geçip şöyle konuşmaya başlıyor;

Müdür: Başörtüsünü kaymakam (m. h. nail anlar) kabul etmiyor.

Başörtülü kursiyer 1: Napcağız?

Müdür: E kızım kabul etmiyor.

Başörtülü kursiyer 1: Arkadan (bağlasak) ?

Müdür: Yani ne yaparsak yap kabul etmiyor.

Başörtülü kursiyer 2: O zaman olmaz!

.
.
.
Başörtülü kursiyer 3: Yani bizi babalarımız böyle böyle keserler.
Müdür: Üç tane kızımız var bak yöresel kıyafetli.
Başörtülü kursiyer 1: Arkadan yaparız ama tamamen açmayız.
Hoca Hanım: Kaymakamdan rica etsek?
Hoca Hanım 2: Rica etdelim olmaz mı yani, kızlar rica etsinler olmaz mı müdür bey?
Başörtülü kursiyer 4: O kadar çalışmışız bu zamana kadar…
Bütün kursiyerler: Diploma için açılamayız!
Bu aptalca diyaloglar basına yansımış olsa bile bu görüntüleri paylaşan Yeni Şafak dönemin kaymakamının ismini özenle kullanmıyor. Neden korkuyorlar bilinmez ama SAYIN! Vali Yardıcımsının önemli mevkilerde adamları olmalı ki bir emirle mahkeme kararı olmadan sitelere, bloglara erişimi engelleyebiliyor. Mesela bu adresteki yazı yayınlandıktan 2 hafta sonra blog sitesine erişim tamamen kapatıldı. Hiçbir açıklama, mahkeme kararı vs. olmadan şuanda usulsüz bir şekilde kapatılmış durumda. Siz de denediğinizde göreceksiniz ulaşamayacaksınız. Yurtdışı dns adresleri ya da çeşitli tunel sitelerle ulaşabilirsiniz. Ya da hiç gerek yok ben buraya kopyalıyorum.

Görüntüler Bursa’nın Kestel İlçesi Akçapınar Köyü’nde çekilmiş. 2001 yılında kaymakamlık tarafından açılan halı kursunda, köydeki genç kızlar 1 yıl eğitim alır. Sertifikalarının verileceği tören günü ise hiç beklemedikleri bir tavırla karşılaşırlar. Dönemin Kestel kaymakamı başörtülü kızların sertifika törenine çıkmalarına izin vermez. İşte ‘Türkiye nereden nereye geldi’ dedirten akıl almaz görüntüler.

Başörtüsüne itiraz eden, hak ettikleri sertifikalarını vermeyen dönemin kaymakamı şuan Osmaniye Vali Yardımcısı maalesef.

ekşi sözlükte yeni girilen entryler (onlar da kaldırılmadan okuyun)
pai mei
yasakçı zihniyeti ve arkasina aldığı güçle önü sonuna kadar açık olan bürokrat. yıldızı parlasın.
entrapmen
şu adamın entry sildirme kafasının, kitap yakan zihniyetten zerre farkı yok. muhtemelen hakkındaki 2001 tarihli videonun linki verilmiştir ve onu sildirmiştir. bunu yapan diğer kişilere tepki koyanlardan ses yok.

hali hazırda yenisafak video linkini de yasaklatmis. akit sitesine 1 kasım seçimlerinde koyup sonra sanırım vali yardımcısının ricası veya baskısı üzerine kısa süre sonra kaldırmıştı. yine seçime gidiyoruz eski haline getirmiş. (12.03.2017) http://www.yeniakit.com.tr/video/turkiye-nereden-nereye-geldi-6549.html adresinden ise hala video’ya erisilebiliyor.

internete giren internetten çıkmaz sayın vali yardımcısı. boşuna kasıyorsunuz.

devir değişti e tabii çelik de değişti. yersen.
koc ri
hakkındaki entryleri neden sildirdiğini bir türlü anlayamadım vali yardımcısı. çünkü entryler silinmemiş olsaydı kendisinin ismini hiç duymayacaktım. *
arnatuile
entry sildirmeyle bu işin olmayacağını meltem bankoya sorsun :).
gncflzf
entry sildirmese varlığından haberim olmayacaktı. şuan öğrenmiş oldum kim olduğunu, üstelik rahatsızlık duyduğunu tahmin ettiğim videoyu da izledim durduk yere. vali yardımcımıza tavsiyem bundan sonra girdileri sildirmeden evvel meltem banko ve yusuf yerkel başlıklarını incelesin. bu şekilde çözüm olmadığını görür.
harvesterofsorrow
chp zihniyetinin en bariz örneği. bunlar demekki iktidar olsa başörtülü insan bırakmayacaklar ülkede. lafa gelince özgürlüğü ağzından düşürmezler, işine gelincede gidip kara çarşaflı bayanlara chp rozeti takarlar…

yazıklar olsun…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s