İstanbul, Konya, Antalya, Diyarbakır ve Mersin’de yapılan son seçim anketi


Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi‘nin il bazında yaptığı anket çalışmaları sonuçlandı. İşte son seçim anketine göre 5 ilde partilerin oy oranları burada.

  • İstanbul seçim anketi

İstanbul‘da AK Parti % 39.2, CHP ise % 36.1 oranına sahip. MHP’nin bu son yapılan seçim anketine göre oy oranı % 6.3. BDP‘nin ise % 6.1.

  • Antalya seçim anketi

CHP‘nin kalesi olarak gösterilen Antalya’da CHP  % 43.2 oranıyla birinci parti. AK Parti 30.1’lik oy oranına sahip. İstanbul’da baraj altında kalan MHP Antalya’da % 16.8’lik oya sahip.

5 büyükşehirde yapılan son seçim anketi

  • Konya seçim anketi

Konya’da partilerin dağılımında diğer şehirlerden farklı bir görüntü var. AK Parti % 54.2 ile açık ara birinci sırada yer alırken onu yüzde 15.6 ile MHP takip ediyor. Saadet Partisi‘nin oy oranı % 12.3, CHP ise baraj sınırında: % 10.2

  • Mersin seçim anketi

Akdeniz’in önemli büyükşehirlerinden Mersin’de MHP birinci parti. % 28.7 oranıyla kentte ilk sırada olan MHP’yi, %  26.2 ile CHP izliyor. AK Parti ise % 22.4 oranına sahip. Ertuğrul Kürkçü’yü destekleme kararı alan BDP’nin  ise 13.6 oldu.

  • Diyarbakır seçim anketi

YSK’nın bağımsızlarla ilgili kararı sonrası tansiyonun yükseldiği Diyarbakır’da BDP‘nin % 69.2’lik bir oy oranı var. İkinci sırada ise % 23.4 ile AK Parti var. Kürt politikasında değişikliklere giden CHP‘nin oy oranı ise % 4.2.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s